Relationship = Kapcsolat, azaz a mód, ahogyan két vagy több ember vagy dolog összekapcsolódik, tehát az összekapcsoltság állapota, amiben mindannyian egyaránt osztozunk, mivel részesei vagyunk valamilyen rendszernek, legyen szó a családunkról, a munkahelyünkről, szakmai közösségekről vagy a társadalomról. A Harvard Egyetem 85 éven át tartó kutatásából (Waldinger, Schulz, 2023) kiderül, ma már tudományos bizonyítékaink vannak arra vonatkozóan, hogy a kapcsolatok alapvető fontosságúak a jóllétünk szempontjából, legyenek azok személyes, családi vagy szakmai jellegűek. De miért van az, hogy egyes interakcióinkat könnyednek érezzük, míg mások feszültséggel telítettnek tűnnek? A válasz gyakran egyéni Sorskönyvünkben és kommunikációs stílusunkban rejlik. A Masters of Relationship Skills © program új szemszögből mutatja be a kapcsolati dinamikánkat, és segít mélyebb szinten megérteni magadat és másokat, jobban kommunikálni és kapcsolatot teremteni.

A program megközelítését a tranzakcióanalízis (TA) adja, melynek célja, hogy segítsen felfedezni az interakcióink és a másokkal való kapcsolatunk mintáit. A TA-n keresztül elkezdjük látni, hogy gondolataink és viselkedésünk hogyan befolyásolják a körülöttünk élőkkel történő interakcióinkat. Segítségével észrevehetjük a szerepeket, amelyeket a kapcsolatokban játszunk – azokat, amelyek korlátozhatnak minket, vagy félreértésekhez vezethetnek. A program során felismerheted és megtanulhatod kezelni ezeket a mintákat. Azáltal, hogy jobban tudatában leszel a kapcsolati stílusodnak, átalakíthatod az interakcióidat, és erősebb, hitelesebb kapcsolatokat hozhatsz létre. Legyen szó otthonról, a munkahelyedről vagy bármely más közösségedről. A program során a TA-s modellekkel segítek neked abban, hogy jobban megértsd önmagad és másokat, hatékonyabban kommunikálhass, és produktívabb kapcsolatokat alakíthass ki. Így egy olyan eszközt kapsz a kezedbe, aminek segítségével megértheted, miért akadnak nehézségek és miért alakulnak úgy a dolgok, ahogy. Mindezt a programot követően is használhatod majd, amikor már nem dolgozol velem. Mivel időközben egyre nagyobb önismeretre tehetsz szert és egyre több megoldási lehetőség válhat elérhetővé számodra, amik már jobban működnek, mint amiket azelőtt használtál.

A tranzakcióanalízis nem csodaszer. Ezzel együtt az elmúlt évek során volt szerencsém tapasztalni, ahogy emberek megváltoztatták ennek segítségével a gondolkodásukat, érzésüket saját magukkal és másokkal kapcsolatban.

 

A program felépítése

1.  Alkalom (4 óra) – Fejlődés, változás, megújulás – 2025. szeptember 6. (szombat) – 9:00 – 13:00

  • Fejlődési ciklusok – Min megy keresztül az ember, miközben fejlődik? Hogyan ismétlődik ez a ciklus újra és újra életünk különböző területein?
  • Milyen tapasztalatokat szereztem az egyes szakaszokban és ezek hogyan befolyásolják azt, ami velem történik?
  • Hogyan tudok másokat beazonosítani a szakaszoban és ez alapján megválasztani a hasznos reakciókat ezekben a kapcsolatokban (pl. a magánéletben szülőként vagy vezetőként vagy mentorként egy munkahelyen)
  • Hogyan befolyásolja a fejlődési ciklusom a jelenlétem ezen a programon? Milyen csapdák merülhetnek fel, hogyan tudok rájuk felkészülni?

2.  Alkalom (4 óra) – Kapcsolatok kezelése – 2025. szeptember 20. (szombat) – 9:00 – 13:00

  • Az előző alkalom óta felmerült tapasztalatok megosztása.
  • Munkastílusok, egyéni hajtóerők megismerése.
  • Melyek a személyiségünkből eredő csapdák, melyek az erősségek? Hogyan kezeljük saját magunk és mások munkastílusait?
  • A személyiség felépítése (belső énállapotok)
  • Különböző kommunikációs csatornák (a TA-ban ún. viselkedéses énállapotok) megismerése. Hogyan hat mindaz ami bennünk történik kívül a viselkedésünkre?
  • Melyik munkastílus melyiket csatornát preferálja? Személyiségadaptációk, AP3 eszköz megismerése

3. Alkalom (4 óra) – A figyelmünk mintázatai – 2025. október 11. (szombat) – 9:00 – 13:00

  • Az előző alkalom óta felmerült tapasztalatok megosztása.
  • Milyen pszichológiai “éhségeink” vannak, amik ha nem teljesülnek, elégedetlenek és demotiváltak leszünk?
  • Hogyan bánunk a figyelmünkkel (a TA-ban ún. stroke gazdálkodás)? Hogyan ismerjük fel, amikor nem jól alakulnak a dolgok?
  • Az egyes munkastílusok által preferált figyelem, elismerés típusok beazonosítása.

4. Alkalom (4 óra) – Viselkedésem csoportokban (családban, munkahelyen, társadalomban) – 2025. október 25. (szombat) – 9:00 – 13:00

  • Az előző alkalom óta felmerült tapasztalatok megosztása.
  • A kapcsolatok kialakításának folyamata és annak felismerése, hogyan lehet “kitölteni” a közös időt egy csoportban (a munkahelyen és a magánéletünkben…). Önelemzés, melyikben tartózkodunk sokat, melyikben keveset és ez hogyan befolyásolja a kapcsolatainkat?
  • Pszichológiai játszmák: mi van a hátterében, miért csinálják minden csoportban?
  • Hogyan ismerjük fel, hogyan kezeljük?

5. Alkalom (4 óra) – Sorskönyv, integráló alkalom, záróceremónia – 2025. november 15. (szombat) – 9:00 – 13:00

  • Az előző alkalom óta felmerült tapasztalatok megosztása.
  • Sorskönyv – az életünkről szóló mese. Tudattalan élettörténeteink vizsgálata, a személyes identitásunkra gyakorolt hatásuk felismerése és a nem hasznos minták megszüntetése.
  • Reflexió a teljes folyamatra. Honnan indultam, hova jutottam? Felismerések összegzése.
  • Sikerek megünneplése.
  • Programzárás, “Master of Relationship Skills ©” oklevél átadás mindazoknak, akik sikerrel teljesítik egy fejlődési napló elkészítését a program során.

 

Részvételi díj

16 000 Ft / fő / alkalom

A teljes sorozatban való részvétel mindösszesen: 80 000 Ft, mely 1 összegben vagy 2 részletben fizetendő.

 

Helyszín

Empátialabor, 1135, Budapest, Lehel u 52-Fe 1.

 

Csoportvezető: Lovas Szabolcs – Transactional Analysis Practitioner (ICTAQ), csoportvezető (Csoportanalitikus és Kiképző Társaság)

 

Visszajelzések korábbi résztvevőktől

„Szabolcs kiváló szakember hatalmas tudással. Nagyon kedves és professzionális. Könnyű és eredményes vele a munka.” – Angyal Karolina, tréner
„Jól felépített a tréning, gyakorlatokkal tűzdelt, ami segíti a megértést. Könnyen alkalmazható a valós életben.” – Láng Szilvia, értékesítő
„Miért ajánlanám a Szabolccsal való munkát? Szaktudás, közvetlenség, határozottság, kedvesség, hitelesség.” – Fodor Zsuzsanna, mentálhigiénés szakember

 

Jelentkezés

A részvétel feltétele egy ingyenes, előzetes beszélgetés a csoportvezetővel. Időpontot foglalhatsz a naptáramban ide kattintva vagy hívj a +36305421132-es telefonszámon.

 

 

A fent említett tanulmány: Waldinger, Shulz (2023): A jó élet – A világ leghosszabb boldogságkutatásának tanulságai, Alexandra Könyvesház Kft. Lux Kiadó